ADO Den Haag - SC Heerenveen 0:3

Futbalisti Heerenveenu sa dostávajú naozaj do parádnej formy. Už po štvrtýkrát v rade sa im podarilo v jednom zápase skórovať aspoň trikrát, piatykrát v rade zvíťazili a v tabuľke Eredivisie sú v kontakte s tými nelepšími. Den Haag naopak ako by zabředával do ľahkej krízy. Zase sa ukázalo, že má aktuálne problémy v defenzíve, veď trikrát po sebe inkasoval minimálne tri góly.

Sotva ubehla půlminutka, už sa ADO mohol ujať vedenia. Becker možno ani sám nevedel, ako sa do blízkosti brankára Muldera dostal, a vlastne asi aj preto prekvapený zakončoval prachbídně. O pár minút neskôr Becker vymyslel slušnú streleckú stavkove bonusy Bet-at-home možnosť pre Jansena, avšak aj jeho spoluhráč nemieril presne a poslal balón len nad brvno.

Po zranení obranca Meijers ako by však začal iniciatívu preberať Heerenveen. Ghoochannejhad našťastie pre domáci ešte trafil bránkovú konštrukciu, o pár chvíľ neskôr sa už však hostia ujali vedenia. Sprvu sa zdalo, že gólman Šetkus bude mať rohový kop z 26. minúty pod svojou kontrolou, lenže nemal. A nakoniec sa od kánonov, ktorý bol pod tlakom beka Marza, dostal loptu za bránkovú čiaru.

Vo 31. minúte sa frízsky celok dostal do ďalšej nebezpečnej situácie, Šetkus si však tentokrát dal väčší pozor a Schaarsovu strelu dokázal zlikvidovať. Den Haag síce do polčasu dostal svojho súpera znovu pod tlak podobne ako skraja zápasu, lenže k priamemu ohrozeniu Mulderová svätyne z jeho strany nedošlo. V druhom dejstve si potom Srdiečka tesný náskok strážila.

Možno bolo na zverencoch Željka Petroviča vidieť, že majú za sebou náročný 120 minút dlhý pohárový zápas v Nijmegene. Na dokončenie niektorých akcií jednoducho chýbala šťava. Ich súper poistil tri body ešte dvoma gólmi. V 79. minúte Zeneli poslal strelu presne k vzdialenejšej žrdi, v 88. minúte Veerman ťažil z výbornej práce Larssona a pohodlne zameral.

zdroj: http://cz-bonus.com/bet-at-home